Strona główna » XI SESSHIN w Warszawie
aktualności karate-dō tsunami

XI SESSHIN w Warszawie

Wiosenne Sesshin zostało otwarte ceremonią picia zielonej herbaty. Ceremonię, która stała się już tradycją poprowadził sensei Zbigniew Kociński.

Baza. To w dużym skrócie temat pierwszej części szkoleń, jakie odbyły się podczas Sesshin odbywającego się w tym roku w Warszawie. O technikach bazowych, postawach, podejściu do ich nauki oraz wielu różnych formach treningu technik podstawowych opowiadał sensei Mirosław Pawliński, 1 dan Karate-dō Tsunami.

Wielokrotnie zastanawiamy się podczas treningu, jak poradzić sobie z najprostszymi technikami. Postawy należy rozpatrywać nie tylko na bazie bardzo ogólnych reguł. Postawy to ułożenie stóp, stawów skokowych i kolanowych, bioder i kręgosłupa, czy ułożenie głowy. To także oddychanie i wiele jeszcze innych składowych. W tej części mieliśmy możliwość uzmysłowić sobie, jak ważne są najdrobniejsze szczegóły.

Wiosenne Sesshin odbyło się w Gimnazjum 133, w Dzielnicy Warszawa-Ursus. W całym szkoleniu wzięło blisko 70 osób, w tym ćwiczący z Grodziska, Płońska, Torunia i Warszawy.

Newsletter

Pogoda

Opcje
Lokalizacja

Możesz znaleźć nazwę miasta na www.openweathermap.com.

Jednostki miar
Opcje wyświetlania
lip 22 - sob
Warszawa, PL
22°C bezchmurnie