Strona główna » Szkolenie na WS EWS
aktualności karate-dō tsunami

Szkolenie na WS EWS

W maju (21) odbyła się kolejna edycja szkolenia, jakie przygotował zarząd Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami. W tej edycji poruszone były cztery tematy.

Pierwszy dotyczył procedur, jakie funkcjonują w dobrze zorganizowanych klubach. Procedury związane nie tylko z sytuacjami kryzysowymi, ale także takie codzienne. Temat ten przedstawił sensei Mirosław Pawliński.

Drugi temat dotyczył nauki kumite. Podstawy oraz rozwinięcie. I jak się okazało temat ten wzbudził dyskusję dotyczącą odpowiedzialności w szkoleniu każdego instruktora. Właściwie można byłoby powiedzieć, że był to materiał z serii „Karate dla czarnych pasów”. Formy nauki samoobrony, kontroli swoich działań itd. Temat ten również poprowadził sensei Mirosław Pawliński.

Trzecim tematem była nauka kata Jitte, które poprowadził sensei Tadeusz Derehajło. Sensei przedstawił wersję kata, którą poznał podczas seminarium z sensei Shirai. Pomimo, że jest to ta sama szkoła Shōtōkan, kata różni się w wykonaniu i interpretacji poszczególnych ruchów od powszechnie znanych wersji.

Na zakończenie sensei Mirosław Pawliński przedstawił krótko temat związany z Kongo-zen, które jest właściwie podstawą filozofii w Karate-dō Tsunami. Dla uczestników było to odkrycie zupełnie nowych obszarów, do których powoli zbliżają się na swojej drodze doskonalenia się.

Kolejne takie szkolenie odbędzie się w sierpniu.

Newsletter

Pogoda

Opcje
Lokalizacja

Możesz znaleźć nazwę miasta na www.openweathermap.com.

Jednostki miar
Opcje wyświetlania
sie 23 - śro
Warszawa, PL
15°C bezchmurnie