Strona główna » Shigoto
aktualności karate-dō tsunami

Shigoto

Shigoto to forma pracy, za którą nie otrzymujemy wynagrodzenia. Służy ona przede wszystkim do kształtowania naszego charakteru i nawyków, które później przydają się w naszym życiu.

A ponieważ była okazja, shigoto zrealizowaliśmy podczas jednego z ostatnich treningów w Szkole Podstawowej nr 66 we Włochach. Jak widać na zdjęciach nikt pracy nie unikał. Od najwyższych stopni, do początkujących. Każdy trzymał w rękach szczotkę i szmatkę.

Trening Karate niesie ze sobą wiele różnych obszarów doskonalenia się. Shigoto jest przez nas trenowane każdorazowo i codziennie podczas letnich zgrupowań Karate, kiedy mamy za zadanie przygotować miejsce do ćwiczenia w terenie. Każde szkło, ostry kamień itd. Są dokładnie sprzątane do worków na śmieci a następnie wyrzucane do specjalnie przygotowanych pojemników.

Cała trudność tej pracy polega jednak na tym, że odbywa się ona w zupełnej ciszy :–)).

Później już tylko powrót do zasadniczej części treningu. W innej atmosferze, z czystą podłogą i zadowoleniem z dobrze wykonanej pracy.

1 komentarz

kliknij tutaj, aby dodać komentarz
  • Shigoto. Od kilku lat zastanawiamy się, by wprowadzić tę część zajęć na stałe. Zarówno przed, jak i po treningu. 15 minut wcześniej… pojawienie się w sali treningowej nikomu nie sprawi problemu, a satysfakcja jest ogromna. Po za tym, element wychowawczy… nie tylko dla najmłodszych :-) A co Wy na to? Co o tym sądzicie?

Newsletter

Pogoda

Opcje
Lokalizacja

Możesz znaleźć nazwę miasta na www.openweathermap.com.

Jednostki miar
Opcje wyświetlania
sie 23 - śro
Warszawa, PL
15°C bezchmurnie