Strona główna » Sensei Zbigniew Kociński
aktualności karate-dō tsunami

Sensei Zbigniew Kociński

8 kwietnia odbyła się kolejna, III edycja projektu Dōjō. Wyróżniający się karateka z grupy Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami zostali zaproszeni na dwudniowe szkolenie do ośrodka mieszczącego się w Starej Wsi.

To prawdziwy zaszczyt i przyjemność móc gościć w Starej Wsi po raz kolejny sensei Zbigniewa. Jego zaangażowanie, humor, cięty język… Sensei Zbigniew znany jest z otwartości i mówienie tego co myśli. Potrafi zjednywać sobie ludzi i to, co zawsze jest miłe, wszyscy go niezwykle szanują.

Sensei Zbigniew Kociński trenuje Karate-dō Tsunami od blisko 35 lat. To szmat czasu. Pamięta, jak Karate w Polsce zdobywało sale treningowe. Pamięta wielki bum po wspaniałym filmie „Wejście smoka”. Ale pamięta również czasy, w których o Karate mówiono różnie…

Od lewej: sensei Zbigniew, sensei Agnieszka i sensei MIrosław

Od lat jest instruktorem prowadzącym do dzisiaj aktywnie szkolenia. Swój egzamin na stopień 1 dan zdawał podczas zgrupowania, które odbyło się dwa lata temu w Brodnicy. To właśnie sensei Zbigniew jest współautorem powstania Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami.

O Zbyszku można mówić wiele. Dla mnie jest po prostu przyjacielem – mówił sensei Mirosław Pawliński.

Podczas piątkowego treningu sensei Zbigniew otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w szkoleniu w Starej Wsi, brawa od ćwiczących i życzenia … oby jak najczęściej się spotykać. Wszak Płońsk, gdzie sensei Zbigniew prowadzi zajęcia z senpai Robertem Kwietniem, jest niedaleko Warszawy!

Newsletter

Pogoda

Opcje
Lokalizacja

Możesz znaleźć nazwę miasta na www.openweathermap.com.

Jednostki miar
Opcje wyświetlania
sie 23 - śro
Warszawa, PL
15°C bezchmurnie