Strona główna » Lato z Karate cz. 1.
aktualności karate-dō tsunami

Lato z Karate cz. 1.

Lato z Karate dla najmłodszej grupy wiekowej i szkoleniowej tym razem odbywa się w Sochocinie. To miejsce sprawdzone pod każdym względem. Cisza, spokój, przygotowane zaplecze, możliwość ćwiczenia zarówno na leśnej polanie, jak i w sali gimnastycznej.

W tym roku grupy szkoleniowe z Shitō-ryū i Karate-dō Tsunami należące do Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami realizują wakacyjne ćwiczenia w ramach akcji Lato z Karate w dwóch lokalizacjach. Pierwsza w Sochocinie, gdzie zabrana została grupa najmłodsza nie tylko pod względem wiekowym ale także szkoleniowym. Druga grupa, średniozaawansowana i zaawansowana tegoroczną edycję realizuje w Brodnicy.

W tym roku więcej wysiłku, dokładnie ukierunkowanego na elementy z poszczególnych stopni szkoleniowych. Przede wszystkim wytłumaczenie najmłodszym co znaczy trening indywidualny, kombinacje technik, strategia „walki” samoobrony. I jak zawsze było bardzo pracowicie i wesoło.

Zakwaterowanie, to tylko chwila. W salach lekcyjnych łóżka polowe i już. Im mniej wygód, tym ćwiczenie było bardziej efektywne. Najmłodsi pod okiem Janka Leszczyńskiego (7 kyū) bardzo szybko nadrabiali zaległości. Wersja egzaminacyjna, prezentacja technik, była tylko przez moment trudna. Kilka powtórzeń i wszystko było jasne.

Zajęcia zaplanowane były w całości. Instruktorzy w tym roku to: sensei Agnieszka Kozak 1 dan, senpai Wojciech Modzelewski (3 kyū) i sensei Mirosław Pawliński 1 dan. Uczestnicy z różnych ośrodków: Warszawa, Toruń i Płońsk.

dodaj komentarz...

kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Newsletter

Pogoda

Opcje
Lokalizacja

Możesz znaleźć nazwę miasta na www.openweathermap.com.

Jednostki miar
Opcje wyświetlania
lip 22 - sob
Warszawa, PL
22°C bezchmurnie