Strona główna » Inwestujemy w młodzież » Karate

karate

Karate

INWESTUJEMY W MŁODZIEŻ w całości wykorzystuje program szkoleniowy realizowany przez Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami. Program ten obejmuje wszystkie obszary: społeczny, kulturalny, zdrowotny i zawodowy.

SPOŁECZNY

Trening Karate-dō Tsunami to między innymi umiejętność znalezienia swojego miejsca w społeczeństwie, w którym przyszło nam żyć (trenować). Jest ono uwarunkowane poziomem wiedzy i umiejętności (w tym wypadku Karate, potwierdzonych przez odpowiednią komisję). Przykład: widzimy to podczas ceremonii, w których każdy z ćwiczących staje w ściśle określonym miejscu, posiadając świadomość swojej wartości oraz sąsiadów znajdujących się obok niego.

KULTURALNY

W treningu Karate-dō Tsunami ważną rolą odgrywa między innymi: język japoński, historia Japonii, kultura i sztuka Japonii, ceremonia picia zielonej herbaty, zen, kaligrafia itd. To elementy, które ćwiczący poznaje w praktyce. W ten sposób odkrywa inną kulturę i jej funkcjonowanie. Po przez nauką kaligrafii ma możliwość wyrażenia siebie itd. Niektóre z tych tematów wymagane są podczas realizowanych egzaminów na poszczególnie stopnie szkoleniowe.

ZDROWOTNY

Trening Karate-dō Tsunami to także utrzymanie naszego zdrowia od strony psychicznej i fizycznej. Sztuka walki wymaga stałego dbania o nasze ciało. Ćwiczenie wzmacnia organizm. Odpowiednio dobrane pozwala żyć na innym, bardziej świadomym poziomie naszego zdrowia.

Uzupełnieniem są ćwiczenia zen, które posiadają zupełnie inne zadanie. Ich celem jest skierowanie pracy naszego umysłu w obszary, dzięki którym stajemy się bardziej efektywni w codziennym działaniu. Koncentracja, umiejętność realizowania różnych projektów w tym samym czasie itd.

ZAWODOWY

Program szkoleniowy Karate-dō Tsunami w swojej istocie wzmacnia osobowość ćwiczącego. Pozwala na indywidualne podejście do treningu, którego właściwą nazwą jest „studiowanie”. W ten sposób, jako jedyny kształtuje następujące cechy: odpowiedzialność, zainteresowanie, analizę, umiejętność kierowania zespołami ludzkimi (prowadzenie części lub całości zajęć), umiejętność komunikowania się i pracy w grupie, szacunek itd.

Przeniesione wartości do życia zawodowego (szkoły) pozwalają na osiąganie sukcesów na każdym etapie życia, nie tylko związanego z wykonywanym zawodem, ale także w szkole i domu (rodzinie) itd.